Jump to content

420-AS VILÁGBAJNOKSÁG KEZDŐDIK...

2016. 07. 19. 06:21

...San Remóban.

262 hajóval 27 országból, 5 kontinensről érkezett versenyzők részvételével kezdetét vette a 2016 évi 420 VB San Remoban.

Magyarok közül a Kereked színeiben versenyző Wolf Szabolcs - Csébfalvi András páros a két részre osztott 110 hajós 420 Open Fleet Kék Csoportjában indul a HUN55112 rajtszámmal (111-es bow numberrel), míg a Spartacus színeiben versenyző Formanek Liza-Kalmár Luca páros a két részre osztott 84 hajós 420 Ladies Fleet Sárga csoportjában indul (41-es bow numberrel).

Edzői beszámoló Pallay Tibortól:

Kis csapatunk péntek délelőtt kelt útra az olaszországi San Remoba, hogy részt vegyen a felnőtt Világbajnokságot. Az út szinte eseménytelen volt, elfoglalhattuk este a szobáinkat.

Szombaton a hajók összerakása és a motoros vízre rakása volt a terv, de sajnos utóbbi megmakacsolta magát. A Formanek Liza - Kalmár Luca és a Wolf Szabolcs - Csébfalvi András párosok edzeni indultak, és 3 órát tudtak parádés körülmények között edzeni.

Vasárnap reggel ismét edzés, majd délután felmérés. Itt is majdnem minden rendben, csak Lizáék hajójába kellett kis ólmot rakni. Este megnyitó, elég kis létszámú csapatként a srácok nem élvezték annyira. Majd az EB-n...

Hétfőn reggel irány a klub, motoros-szerélés es az első futamok volt a cél. Szél alig volt, halasztással indult a nap, egészen 14 óráig, mikor kivitték a mezőnyt. Sajnos szél nem alakult ki, így futam sem volt.

Kedd reggel a rajt 10 órakor, szorítsatok a csajoknak és a srácoknak!

Fontos tudnivalók, érdekességek a VB-ről:

· A 262 hajós mezőny 3 részre van osztva 420 U17 (68 hajó), 420 Ladies (84 hajó), 420 Open (110 hajó), amely minden idők legnagyobb 420-as résztvevő létszáma

· A verseny 12 futamra van kiírva, amelyből 420 Ladies és 420 Open esetén az első 6 futamos selejtezők alatt lehet kvalifikálni a 6 futamos döntőkbe a 2 -2 csoportra osztott mezőnybe.

· 420 openben a favorit az USA Wiley Rogers/Jack Parkin párosa akik már tavalyi vb-n harmadikok, a nyílt eb-n elsők voltak, és az idei 160 hajós Kieler Woche-ét megnyerték

· 420 openben indul a tavalyi vb 4-ik és 10-ik helyezettje a görög Vasilios Gourgiotis/Orestis Batsis páros és a francia Maxime Pedron/Ange-Loup Stimbre páros

· 420 openben indul a tavalyi U17-es világbajnok az olasz Edoardo Ferraro/Francesco Orlando páros, akinek idén hazai pálya kedvezhet

· 420 ladiesben a tavalyi vb 1-10 helyezettjei közül 3-an maradtak a japán Mano Udagawa/Mino Ohashi (tavalyi vb 7-ik), az olasz Sofia Giondi/Giulia Gatta (9-ik) és a francia Margot Vennin/Marie Zugolaro (10-ik)