Jump to content

Kiss Tamás nyerte az olimpiai számot a kajak-kenu válogatón

2019. 05. 26. 20:24

Kiss Tamás nyert a vasárnapi zárónap egyetlen olimpiai számában, kenu egyes 1000 méteren a kajak-kenusok Szolnokon zajló első válogatóversenyén.

A két héttel ezelőtti rangsorolón is győztes, olimpiai bronzérmes versenyző – aki a közelmúltban igazolt Csepelről Szegedre – a döntőben nagy csatát vívott Bodonyi Andrással, s végül úgy érkezett elsőként a célba, hogy csupán 83 ezredmásodperccel előzte meg riválisát.

Kajak egyes 500 méteren a favorit Kopasz Bálint diadalmaskodott Dombvári Bence és Varga Ádám előtt, míg ugyanezen a távon, a négyes összeállítása szempontjából fontos párosversenyben a Nádas Bence, Tótka Sándor duóé lett a győzelem.

A nőknél K-1 1000 méteren Csipes Tamara – aki a korábbi napok folyamán három ezüstöt szerzett a válogatón – rendkívül taktikusan versenyzett, a hajrában előzte meg a szám világbajnoki címvédőjét, a szolnoki Bodonyi Dórát, így végül utolsó száma után aranyérmet akasztottak a nyakába. K-2 1000 méteren is honvédos siker született Hagymási Réka és Medveczky Erika révén. A kenu egyesek 500 méteres viadalát Balla Virág nyerte, aki így két párosgyőzelme után három elsőséggel zárta a válogatót.

A szolnoki verseny az 5000 méteres döntőkkel zárult, ezekben a kajakos Bodonyi Dóra és Noé Bálint, valamint a kenus Lakatos Zsanett nyert. A második válogatót június 18-20-án rendezik, ugyanitt.

(Forrás: Forrás:vizisportrajongo.hu, mti / Fotó: pixabay)