Jump to content

Hatalmas előnnyel nyerte Magyarország 500. olimpiai érmét Kozák Danuta

2016. 08. 18. 17:14

Szorosnak indult az 500 méteres verseny kajak egyesben, de a hajrát nagyon elkapta a magyar versenyző és simán nyert.

A kajakos Kozák Danuta szerezte Magyarország 500. olimpiai érmét: az UTE 29 éves versenyzője címét megvédve megnyerte csütörtökön az 500 méteres versenyt a riói játékokon.

Az immár négyszeres olimpiai bajnok a döntőben féltávnál már az élen haladt, majd fokozatosan növelte előnyét, és végül óriási előnnyel érkezett a célba.

Kozák a magyar kajak-kenu sport 24., illetve a riói küldöttség hetedik aranyérmét szerezte. Négy elsőségével most már ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa.

A magyar sportolók eddig hét első, három második és négy harmadik helyet harcoltak ki a riói olimpián.

(Forrás: vizisportrajongo.hu/MTI)