Jump to content

Hosszú arany, Bernek ezüst Koppenhágában

2017. 12. 13. 18:22

Hosszú Katinka nyerte Magyarország első aranyérmét a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokságon: a háromszoros olimpiai bajnok címét megvédve győzött a 400 méter vegyes szerdai döntőjében. Címvédőként indult 400 gyorson Bernek Péter is, ő végül második lett.

Bernek Péter címvédőként ezüstérmes lett 400 méter gyorson a Koppenhágában zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság szerdai nyitónapján.

Szinte borítékolható volt az arany 400 méter vegyesen, hiszen a szám címvédője, Hosszú Katinka öt másodpercet vert az előfutamok során a második legjobb időre. Hosszú már az első hossz után több mint fél testhosszal vezetett, és előnyét csak tovább növelte a végéig, végül 4:24.78-cal csapott a célba.

A döntő másik magyarja, Kapás Boglárka 4:38.08-as idővel a hetedik helyen végzett a fináléban.

(Forrás: Forrás: vizisportrajongo.hu, m4sport.hu / Fotó: mti)