Jump to content

A vizes vébé elé: a hatodik világbajnokság

2017. 07. 06. 09:10

Minden idők legsikeresebb úszó-világbajnokságát zárta a magyar küldöttség 1991-ben az ausztráliai Perth városában. Mindez nem meglepő, hiszen korszakos egyéniségek pályafutásuk csúcsán, vagy ahhoz igen közel versenyeztek a szöuli és a barcelonai olimpia közötti években.

Az 1991 januárjában megrendezett világbajnokságon 45 versenyszám volt.. Új sportágként került a versenyszámok közé a hosszútávúszás, amelyben a 25 km-es távon hirdettek férfi és női győztest. A világbajnokságon 60 ország 1142 versenyzője vett részt.

Egerszegi Krisztina két számban: 100 és 200 méteres hátúszásban, míg Darnyi Tamás szintén két számban: 200 és 400 vegyesen nyert aranyérmet. Az ötödik aranyérmet  - időrendben az elsőt - Rózsa Norbert szállította, a 100 méteres mellúszás győzteseként.

Rózsa szerzett egy ezüstöt is 200 méter mellen, míg Szabó Tünde Egerszegi mögött lett második 100 méter háton.

Darnyi egy bronzérmet nyert 200 méter pillangón, valamint szintén bronzérmes lett a férfi vízilabda-válogatott, Konrád János vezetésével.

Az összesen szerzett 10 éremmel Magyarország az éremtáblázat harmadik helyén végzett.

Az alábbi videó elején az "úszópápa", Széchy Tamás mesél Darnyi Tamásról, ezt követően a 400 méter vegyes döntője látható:

(Forrás: sportrajongo.hu/wikipédia; fotó: sportrajongo.hu/mno.hu; videó: youtube.com)