Jump to content

Kapás: Még nem voltam csúcsformában

2016. 05. 24. 23:05

Kapás Boglárkát meglepte, hogy négy aranyéremmel tért haza a londoni Európa-bajnokságról.

A gyorsúszószámokban taroló Kapás azt mondja, mostani remeklésében hatalmas szerepe van klubváltásának, és annak, hogy új edzői elérték, hogy higgyen magában. v"Engem is meglepett, hogy ennyi éremmel jöttem haza, és mindegyik arany lett. Úgy mentem ki, hogy az 1500 gyorsot szeretném megnyerni, az csak egy álom volt, hogy a 800 is sikerülhet, amikor pedig a 400-at is sikerült behúzni, az mindent felülmúlt" - mondta Kapás a Digi Sport Reggeli start című műsorában.

Még egy ember hátra volt, de tudta, hogy megnyerték A négy szám közül 1500-on érezte magát a legesélyesebbnek, mert ezen a távon övé volt a legjobb idő a rajtlista alapján, és bár a versenyrekordot megjavította, a saját legjobbjától három másodperccel elmaradt.

A 4x200-as gyorsváltóban előzetesen éremmel számolt, és verseny közben akkor érezte, hogy megnyerték, amikor ő harmadik emberként célba ért. "Katka jött utánam, ő pedig nem arról híres, hogy bármit is elveszítsen" - mondta a váltó befejező emberéről, Hosszú Katinkáról.

Részletek: origo.hu/Kép forrása: FreeImages