Jump to content

Hosszú, Bernek, Jakabos, arany, bronz, bronz

2016. 05. 16. 12:52

Hosszú Katinka nyert 400 vegyesen, Jakabos Zsuzsa bronzot szerzett ugyanitt. Bernek Péter 400 gyorson harmadik lett.

A Londonban zajló vizes Európa-bajnokság úszódöntőinek hétfői nyitányán Bernek – aki 2014-ben Dohában rövidpályás világbajnoki címet nyert ebben a számban – végig nagy csatát vívott a második helyen a norvég Henrik Christiansennel, végül 3:46.81 perces idővel, egyéni legjobbjától (3:46.29) nem sokkal elmaradva harmadikként csapott célba.

Hosszú nyert a papírformának megfelelően

Bernek ezzel a magyar úszók első érmét szerezte a brit fővárosban. A számot rendkívül magabiztosan az olasz Gabriele Detti nyerte.

Hosszú Katinka világbajnoka rendkívül magabiztosan, 4:30.90 perces idővel diadalmaskodott, Jakabos 4:38.39-cel csapott célba. Hosszú pályafutása kilencedik egyéni nagymedencés Európa-bajnoki címét szerezte, ezzel beérte a magyar örökrangsorban a nőknél élen álló Egerszegi Krisztinát.

A nap folyamán két magyar rekordot felállító, s a döntőben 5. helyen végzett 4×100-as magyar gyorsváltó első embere a hajdúszoboszlói Holoda Péter volt.